Vodopád Bystré, Poľana

INFORMÁCIE


Adresa

Vodopád Bystré

GPS

48.6221366, 19.4795925


Nachádza sa na území Slovenského stredohoria na území Poľany v hornej časti Bystrého potoka. Výška vodopádu je 23 m a vznikol na skalnom stupni andezitového lávového prúdu. . Prechod okolo vodopádu je možný po rebríku. K vodopádu sa dá dostať dvomi spôsobmi. Kratšia cesta, no zato s oveľa strmším kopcom vedie od cesty k hotelu Poľana. Zaparkovať je možné na odstavnej ploche priamo pri ceste a potom sa vybrať po vychodenom chodníku priamo dolu kopcom k vodopádu. Ak využijete túto trasu, budete musieť zostúpať k vodopádu po rebríkoch smerom dole. Zobraziť trasu na mape Alternatívna, ale dlhšia trasa vedie od autobusovej zastávky Bystré, Vrátka po náučnom chodníku až k vodopádu. Zobraziť trasu na mape

Nachádza sa na území Slovenského stredohoria na území Poľany v hornej časti Bystrého potoka. Výška vodopádu je 23 m a vznikol na skalnom stupni andezitového lávového prúdu. . Prechod okolo vodopádu je možný po rebríku.

K vodopádu sa dá dostať dvomi spôsobmi. Kratšia cesta, no zato s oveľa strmším kopcom vedie od cesty k hotelu Poľana. Zaparkovať je možné na odstavnej ploche priamo pri ceste a potom sa vybrať po vychodenom chodníku priamo dolu kopcom k vodopádu. Ak využijete túto trasu, budete musieť zostúpať k vodopádu po rebríkoch smerom dole.

Zobraziť trasu na mape

Alternatívna, ale dlhšia trasa vedie od autobusovej zastávky Bystré, Vrátka po náučnom chodníku až k vodopádu.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE