Turovský Vodopád

INFORMÁCIE


Adresa

Turovský Vodopád

GPS

48.6018932, 19.043542


Turovský vodopád je vysoký 15 m a nachádza sa na Trnianskom potoku, ktorý je pravostranným prítokom Turovského potoka. Okolitá dolina má charakter kaňonu. V minulosti bol prístup ťažší, ale dnes ide o dobre značenú turistickú lokalitu. V blízkosti parkoviska sa nachádza aj miesto vhodné na piknik alebo opekačku. Ide o nenáročnú túru do mierneho kopca. Od parkoviska je to k vodopádu len približne 600 m po dobre vychodenej trase. Zaparkovať je možné hneď vedľa hlavnej cesty, ktorá prechádza cez Turovú. Je tam odbočka s pomerne rozsiahlym nespevneným parkoviskom. Zobraziť trasu na mape

Turovský vodopád je vysoký 15 m a nachádza sa na Trnianskom potoku, ktorý je pravostranným prítokom Turovského potoka. Okolitá dolina má charakter kaňonu. V minulosti bol prístup ťažší, ale dnes ide o dobre značenú turistickú lokalitu. V blízkosti parkoviska sa nachádza aj miesto vhodné na piknik alebo opekačku.

Ide o nenáročnú túru do mierneho kopca. Od parkoviska je to k vodopádu len približne 600 m po dobre vychodenej trase. Zaparkovať je možné hneď vedľa hlavnej cesty, ktorá prechádza cez Turovú. Je tam odbočka s pomerne rozsiahlym nespevneným parkoviskom.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE