Travertínové jazierko Borová hora

INFORMÁCIE


Adresa

Borová hora Zvolen

GPS

48.596911551783, 19.133693575859


Minerálne, termálne a mierne rádioaktívne jazierko, ktoré v zime nezamŕza, spôsobilo svojou činnosťou aj vznik samotného kopca, pod ktorým sa nachádza neveľká jaskyňa s názvom Nahaj baňa. Jazierko má dnes priemer 33 metrov a hĺbku 1,8 metra a je súčasťou parku. Okolo sa nachádza asfaltová cestička, park, niekoľko lavičiek a opustená budova bývalého oddelenia tuberkulózy a respiračných chorôb Zvolenskej nemocnice. Podľa ročného obdobia môže byť jazierko rôzne sfarbené či pokryté riasami. V minulosti jeho odtieň bol modrastý, ale pred niekoľkými rokmi zmenilo farbu na zelenkavú. Autom môžete zaparkovať priamo pred vstupom do parku na malom „kruhovom objazde“. Do parku je to už len pár krokov..

Minerálne, termálne a mierne rádioaktívne jazierko, ktoré v zime nezamŕza, spôsobilo svojou činnosťou aj vznik samotného kopca, pod ktorým sa nachádza neveľká jaskyňa s názvom Nahaj baňa. Jazierko má dnes priemer 33 metrov a hĺbku 1,8 metra a je súčasťou parku. Okolo sa nachádza asfaltová cestička, park, niekoľko lavičiek a opustená budova bývalého oddelenia tuberkulózy a respiračných chorôb Zvolenskej nemocnice.

Podľa ročného obdobia môže byť jazierko rôzne sfarbené či pokryté riasami. V minulosti jeho odtieň bol modrastý, ale pred niekoľkými rokmi zmenilo farbu na zelenkavú.

Autom môžete zaparkovať priamo pred vstupom do parku na malom „kruhovom objazde“. Do parku je to už len pár krokov..

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE