Tajch Malá vodárenská

INFORMÁCIE


Adresa

Malá vodárenská nádrž

GPS

48.4673159, 18.886846036362


Tajch bol vybudovaný na konci prvej polovice 16. storočia. Slúžil, ako pomocný zdroj vody pre nižšie položenú Veľkú vodárenskú. Tajch patrí do sústavy troch tajchov umiestnených nad sebou. Na vrchu sa nachádza Červená Studňa, v strede Malá vodárenská a na spodku Veľká vodárenská. Kým Červenú studňu neprehliadnete, pretože je pri nej parkovisko a Veľká vodárenská je zase známa lokalita na kúpanie a zároveň pomerne veľký tajch, tak Malá vodárenská je učupený tajch v lese medzi nimi. Dostať sa k nemu je pomerne jednoduché a oplatí sa ho navštíviť, ak sa idete kúpať na Veľkú vodárenskú. Zobraziť trasu na mape

Tajch bol vybudovaný na konci prvej polovice 16. storočia. Slúžil, ako pomocný zdroj vody pre nižšie položenú Veľkú vodárenskú. Tajch patrí do sústavy troch tajchov umiestnených nad sebou. Na vrchu sa nachádza Červená Studňa, v strede Malá vodárenská a na spodku Veľká vodárenská.

Kým Červenú studňu neprehliadnete, pretože je pri nej parkovisko a Veľká vodárenská je zase známa lokalita na kúpanie a zároveň pomerne veľký tajch, tak Malá vodárenská je učupený tajch v lese medzi nimi. Dostať sa k nemu je pomerne jednoduché a oplatí sa ho navštíviť, ak sa idete kúpať na Veľkú vodárenskú.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE