Sixova stráň

INFORMÁCIE


Adresa

Sixova stráň

GPS

48.377860420356, 19.014587402344


Sixova stráň je chránená prírodná pamiatka, kde je predmetom ochrany ukážka stĺpovitej odlučnosti pyroxenických andezitov v 5-6 bokých hranoloch, ktoré majú hornú časť ohnutú v podobe hákovania. Vo východnej časti steny je vyvinuté pásmo hydrotermálnej premeny horniny. Okrem horniny sa v lokalite nachádza malé jazierko pokryté rákosím a sinicami. Okolo jazierka prechádza úzky turistických chodník s mostom. Ide o nenáročnú turistiku takmer po rovine. Dôjsť sem je možné po lesnej ceste od hlavnej cesty medzi Krupinou a Žibritovom. Trasa má dlžku cca 1 km. Okrem prírodnej pamiatky sa v lokalite nachádza aj posedenie a ohnisko. Zobraziť trasu na mape

Sixova stráň je chránená prírodná pamiatka, kde je predmetom ochrany ukážka stĺpovitej odlučnosti pyroxenických andezitov v 5-6 bokých hranoloch, ktoré majú hornú časť ohnutú v podobe hákovania. Vo východnej časti steny je vyvinuté pásmo hydrotermálnej premeny horniny. Okrem horniny sa v lokalite nachádza malé jazierko pokryté rákosím a sinicami. Okolo jazierka prechádza úzky turistických chodník s mostom.

Ide o nenáročnú turistiku takmer po rovine. Dôjsť sem je možné po lesnej ceste od hlavnej cesty medzi Krupinou a Žibritovom. Trasa má dlžku cca 1 km. Okrem prírodnej pamiatky sa v lokalite nachádza aj posedenie a ohnisko.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE