Rozhľadňa na Štrbskom plese (TATRAS TOWER)

INFORMÁCIE


Adresa

Tatras Tower

GPS

49.1274083, 20.059222971486


Vyhliadková veža priamo pri Štrbskom plese je najvyššia na Slovensku – meria až 53 m. Z vyhliadkovej plošiny, na ktorú vedie stúpajúci chodník po obvode stavby, sa naskytá krásny výhľad na 7 tatranských vrcholov, ľadovcové jazero Štrbské pleso a celú panorámu tejto tatranskej oblasti. Z vyhliadkovej veže je možné vidieť podobné panorámy ako sú na obrázku. Ak sa chcete dostať na vyhliadku, je potrebné zaparkovať na niektorom záchytnom parkovisku pri Štrbskom plese a následne pokračovať pešo. Od najbližšieho parkoviska je to približne 1 km. Zobraziť trasu na mape

Vyhliadková veža priamo pri Štrbskom plese je najvyššia na Slovensku – meria až 53 m. Z vyhliadkovej plošiny, na ktorú vedie stúpajúci chodník po obvode stavby, sa naskytá krásny výhľad na 7 tatranských vrcholov, ľadovcové jazero Štrbské pleso a celú panorámu tejto tatranskej oblasti. Z vyhliadkovej veže je možné vidieť podobné panorámy ako sú na obrázku.

Ak sa chcete dostať na vyhliadku, je potrebné zaparkovať na niektorom záchytnom parkovisku pri Štrbskom plese a následne pokračovať pešo. Od najbližšieho parkoviska je to približne 1 km.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE