Rozhľadňa a vrch Sitno

INFORMÁCIE


Adresa

Sitno

GPS

48.403002763328, 18.877054452896


Sitno so svojou výškou 1009 m.n.m je najvyšší vrch pohoria Štiavnické vrchy. Na vrchu sa nachádza rozhľadňa a Vysielač Sitno. Sitno je zvyšok utuhnutého lávového prúdu z andezitu, ktorý sa vylial v neogéne do pradoliny vytvorenej v mäkších sopečných horninách. Na Sitno je možné dôjsť z dvoch smerov. Pohodlnejšia avšak o niečo nudnejšia trasa je po asfaltovej ceste od parkoviska až na vrch. Dĺžka tejto trasy je 3,2 km. Zobraziť trasu na mape Kratšia, o niečo náročnejšia a zároveň krajšia trasa je zo strany Počúvadlianskeho jazera. Dĺžka tejto trasy je 1,9 km. Zobraziť trasu na mape

Sitno so svojou výškou 1009 m.n.m je najvyšší vrch pohoria Štiavnické vrchy. Na vrchu sa nachádza rozhľadňa a Vysielač Sitno. Sitno je zvyšok utuhnutého lávového prúdu z andezitu, ktorý sa vylial v neogéne do pradoliny vytvorenej v mäkších sopečných horninách.

Na Sitno je možné dôjsť z dvoch smerov. Pohodlnejšia avšak o niečo nudnejšia trasa je po asfaltovej ceste od parkoviska až na vrch. Dĺžka tejto trasy je 3,2 km.

Zobraziť trasu na mape

Kratšia, o niečo náročnejšia a zároveň krajšia trasa je zo strany Počúvadlianskeho jazera. Dĺžka tejto trasy je 1,9 km.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE