Piargska brána

INFORMÁCIE


Adresa

Banská Štiavnica

GPS

48.4552816, 18.893032


Piargska brána je jedinou dodnes zachovanou bránou z bývalého mestského opevnenia Banskej Štiavnice. Vstup do mesta pôvodne umožňovalo päť brán – Svatoantonská, Belianska, Cilingerská, brány pri Kammerhofe a Piargska brána. Ako jediná z nich sa zachovala Piargska brána, ktorá uzatvárala vstup od Levíc a spolu s Novým zámkom chránila cestu do Banskej Štiavnice od Pukanca a bývalej Vindšachty. Ku Piargskej bráne je to doslova pár metrov od Nového Zámku. Parkovisko sa nachádza priamo pod Novým Zámkom, za kostolom Panny Márie Snežnej. Zobraziť na mape

Piargska brána je jedinou dodnes zachovanou bránou z bývalého mestského opevnenia Banskej Štiavnice. Vstup do mesta pôvodne umožňovalo päť brán – Svatoantonská, Belianska, Cilingerská, brány pri Kammerhofe a Piargska brána. Ako jediná z nich sa zachovala Piargska brána, ktorá uzatvárala vstup od Levíc a spolu s Novým zámkom chránila cestu do Banskej Štiavnice od Pukanca a bývalej Vindšachty.

Ku Piargskej bráne je to doslova pár metrov od Nového Zámku. Parkovisko sa nachádza priamo pod Novým Zámkom, za kostolom Panny Márie Snežnej.

Zobraziť na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE