Moštenické travertíny

INFORMÁCIE


Adresa

Moštenické travertíny

GPS

48.8505945, 19.271142225985


Prírodná pamiatka Moštenické travertíny sa nachádza v závere doliny Uhliarskeho potoka. Ide o stále rastúcu travertínovú terasa, resp. komplex terás – kaskád s viacerými vývermi vody. Najvýraznejšia je vrchná kaskáda, na ktorej sa nachádza aj niekoľko vodopádov. Celý travertínový komplex má dĺžku približne 500 m. Dostať sa k travertínom nie je nijak náročné, oveľa horšie je dostať sa autom až na parkovisko 🙂 Cesta od Moštenice je v pomerne zlom stave a so vzdialenosťou od obce sa zhoršuje. Zaparkovať je možné na konci asfaltovej cesty pri minerálnych prameňoch a odtiaľ pokračovať približne 500 m pešo k travertínom. Zobraziť trasu na mape

Prírodná pamiatka Moštenické travertíny sa nachádza v závere doliny Uhliarskeho potoka. Ide o stále rastúcu travertínovú terasa, resp. komplex terás – kaskád s viacerými vývermi vody. Najvýraznejšia je vrchná kaskáda, na ktorej sa nachádza aj niekoľko vodopádov. Celý travertínový komplex má dĺžku približne 500 m.

Dostať sa k travertínom nie je nijak náročné, oveľa horšie je dostať sa autom až na parkovisko 🙂 Cesta od Moštenice je v pomerne zlom stave a so vzdialenosťou od obce sa zhoršuje. Zaparkovať je možné na konci asfaltovej cesty pri minerálnych prameňoch a odtiaľ pokračovať približne 500 m pešo k travertínom.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE