Mičinské travertíny

INFORMÁCIE


Adresa

Mičinské travertíny

GPS

48.6682725, 19.231666040395


Mičinské travertíny sú národná prírodná pamiatka, ktorá sa nachádza neďaleko cesty medzi Dolnou Mičinou a Čerínom. Ttravertíny pripomínajú malé krátery z travertínu, z ktorých vyteká minerálna voda. Unikátne sú nielen svojím sýto oranžovým sfarbením, ale tiež tým, že travertíny sú stále živé, a teda tvorba travertínu v nich neustále prebieha. Kôpky majú rôzne tvary, možno tu nájsť bochníky, misky, nízke kužele či špecifickú formu – tzv. mičinské pramenitové kopy s previsnutým valom a žliabkovitým odtokom. Lokalita Mičinské travertíny je dobre dostupná na bicykli alebo autom. Odparkovať je možné priamo pri travertínoch alebo na pomerne veľkej odstavnej ploche asi 100 m smerom na Banskú Bystricu. Zobraziť trasu na mape

Mičinské travertíny sú národná prírodná pamiatka, ktorá sa nachádza neďaleko cesty medzi Dolnou Mičinou a Čerínom. Ttravertíny pripomínajú malé krátery z travertínu, z ktorých vyteká minerálna voda. Unikátne sú nielen svojím sýto oranžovým sfarbením, ale tiež tým, že travertíny sú stále živé, a teda tvorba travertínu v nich neustále prebieha. Kôpky majú rôzne tvary, možno tu nájsť bochníky, misky, nízke kužele či špecifickú formu – tzv. mičinské pramenitové kopy s previsnutým valom a žliabkovitým odtokom.

Lokalita Mičinské travertíny je dobre dostupná na bicykli alebo autom. Odparkovať je možné priamo pri travertínoch alebo na pomerne veľkej odstavnej ploche asi 100 m smerom na Banskú Bystricu.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE