Medená jaskyňa, Poniky

INFORMÁCIE


Adresa

Medená jaskyňa

GPS

48.7112557, 19.2569667


V okolí obce Poniky je niekoľko jaskýň, nakoľko sa nachádza na rozhraní dvoch geologických podloží. Známa je aj pod názvom Diviačia priepasť. Vchod sa nachádza na úpätí vrchu Drienok a vchod sa nachádza v skalnom amfiteátri v spodnej časti kamenného blokoviska. Ide pravdepodobne o umelo vytvorený banský priestor. Nájsť jaskyňu len tak je pomerne náročné. Nevedie k nej žiadny značený chodník. Avšak ide o pomerne nenáročnú túru takmer po rovine, ku koncu s prudším stúpaním. Odparkovať je však nutné približne 1,5 km ďaleko, hneď vedľa hlavnej cesty. Zobraziť trasu na mape

V okolí obce Poniky je niekoľko jaskýň, nakoľko sa nachádza na rozhraní dvoch geologických podloží. Známa je aj pod názvom Diviačia priepasť. Vchod sa nachádza na úpätí vrchu Drienok a vchod sa nachádza v skalnom amfiteátri v spodnej časti kamenného blokoviska. Ide pravdepodobne o umelo vytvorený banský priestor.

Nájsť jaskyňu len tak je pomerne náročné. Nevedie k nej žiadny značený chodník. Avšak ide o pomerne nenáročnú túru takmer po rovine, ku koncu s prudším stúpaním. Odparkovať je však nutné približne 1,5 km ďaleko, hneď vedľa hlavnej cesty.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE