Kremenia

INFORMÁCIE


Adresa

Kremenia

GPS

48.693485295807, 19.075216054916


Jaskyňa Kremenia je pseudokrasová jaskyňa situovaná v sivých dolomitoch s vysokým stupňom sekundárneho prekremenenia počas záverečnej fázy postvulkanickej hydrotermálnej činnosti na území Kremnických vrchov. Ide o pomerne malý priestor, ktorý sa nachádza vo vnútri skalného brala. Jaskyňa je voľne prístupná a pri vstupe nie sú žiadne obmedzenia. Po ceste je niekoľko informačných tabúľ ako súčasť náučného chodníka Kremenia. Dostať sa k tejto jaskyni nie je nijak náročné, dokonca vedie k nej celkom slušne vyšlapaná cesta aj žltá turistická značka. Väčšinu cesty vedie trasa po vrstevnici, teda takmer po rovine a po lesnej ceste. Ku koncu je posledných asi 100 m prudšie klesanie, avšak ide o nenáročnú turistiku. Auto je možné nechať na začiatku trasy, avšak miesta na parkovanie je pomerne málo. Zobraziť trasu na mape

Jaskyňa Kremenia je pseudokrasová jaskyňa situovaná v sivých dolomitoch s vysokým stupňom sekundárneho prekremenenia počas záverečnej fázy postvulkanickej hydrotermálnej činnosti na území Kremnických vrchov. Ide o pomerne malý priestor, ktorý sa nachádza vo vnútri skalného brala. Jaskyňa je voľne prístupná a pri vstupe nie sú žiadne obmedzenia. Po ceste je niekoľko informačných tabúľ ako súčasť náučného chodníka Kremenia.

Dostať sa k tejto jaskyni nie je nijak náročné, dokonca vedie k nej celkom slušne vyšlapaná cesta aj žltá turistická značka. Väčšinu cesty vedie trasa po vrstevnici, teda takmer po rovine a po lesnej ceste. Ku koncu je posledných asi 100 m prudšie klesanie, avšak ide o nenáročnú turistiku. Auto je možné nechať na začiatku trasy, avšak miesta na parkovanie je pomerne málo.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE