Kaštieľ v Dolnej Mičinej

INFORMÁCIE


Adresa

Dolnomičinský kaštieľ

GPS

48.6722569, 19.223728525172


Renesančný kaštieľ v obci Dolná Mičina patrí medzi najkrajšie avšak najzanedbanejšie historické renesančné pamiatky na Slovensku. Bol postavený na gotickom základe. Kaštieľ prešiel niekoľkými úpravami, počas 2. svetovej vojny bol značne poškodený. V súčasnosti je kaštieľ v súkromnom vlastníctve a nie je verejnosti prístupný. Je možné sa doň dostať len na vlastné riziko. Dostať sa priamo ku kaštieľu nie je žiadny problém. Vedie tam asfaltová cesta a okolo kaštieľa vyrastá nová štvrť. Posledných cca 100 m je nutné prekonať pešo. Zobraziť trasu na mape

Renesančný kaštieľ v obci Dolná Mičina patrí medzi najkrajšie avšak najzanedbanejšie historické renesančné pamiatky na Slovensku. Bol postavený na gotickom základe. Kaštieľ prešiel niekoľkými úpravami, počas 2. svetovej vojny bol značne poškodený. V súčasnosti je kaštieľ v súkromnom vlastníctve a nie je verejnosti prístupný. Je možné sa doň dostať len na vlastné riziko.

Dostať sa priamo ku kaštieľu nie je žiadny problém. Vedie tam asfaltová cesta a okolo kaštieľa vyrastá nová štvrť. Posledných cca 100 m je nutné prekonať pešo.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE