Hrad Dobrá Niva, Podzámčok

INFORMÁCIE


Adresa

Hrad Dobrá Niva

GPS

48.50314445, 19.103699417338


Hrad vznikol asi po mongolskom vpáde v druhej polovici 13. storočia ako strážny objekt pri starej obchodnej ceste južne od Zvolena. Už v 17 storočí bol hrad v pomerne zlom stave,  že sa správa Dobronivského panstva presťahovala do novej budovy, ktorú postavili v podhradí a na hrade ostala iba vojenská posádka. Dostať sa na hrad je pomerne jednoduché. Pod hradným kopcom je neveľké parkovisko a odtiaľ je to približne 200 m do pomerne strmého kopca. Za pekného počasia však výhľad stojí za to ???? Zobraziť trasu na mape

Hrad vznikol asi po mongolskom vpáde v druhej polovici 13. storočia ako strážny objekt pri starej obchodnej ceste južne od Zvolena. Už v 17 storočí bol hrad v pomerne zlom stave,  že sa správa Dobronivského panstva presťahovala do novej budovy, ktorú postavili v podhradí a na hrade ostala iba vojenská posádka.

Dostať sa na hrad je pomerne jednoduché. Pod hradným kopcom je neveľké parkovisko a odtiaľ je to približne 200 m do pomerne strmého kopca. Za pekného počasia však výhľad stojí za to ????

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE