Historický vlak vo Vígľaši

INFORMÁCIE


Adresa

Vígľaš

GPS

48.55660172339, 19.296943545341


Historická parná lokomotíva s niekoľkými vagónmi nachádzajúca sa priamo v centre obce Vígľaš. Ide o pozostatok úzkorozchodnej lesnej železnice využívanej v minulosti na zvážanie dreva z Poľany. Počas 2. svetovej vojny zásobovala partizánov, ktorí sa ukrývali v stredoslovenských horách. Do dnešného dňa zostal zo železnice iba krátky úsek, ktorý je chránený ako technická pamiatka. Dostať sa k vláčiku nepredstavuje žiaden problém, nakoľko sa nachádza hneď vedľa hlavnej cesty, keď budete prechádzať cez Vígľaš a nemôžete ho minút.

Historická parná lokomotíva s niekoľkými vagónmi nachádzajúca sa priamo v centre obce Vígľaš. Ide o pozostatok úzkorozchodnej lesnej železnice využívanej v minulosti na zvážanie dreva z Poľany. Počas 2. svetovej vojny zásobovala partizánov, ktorí sa ukrývali v stredoslovenských horách. Do dnešného dňa zostal zo železnice iba krátky úsek, ktorý je chránený ako technická pamiatka.

Dostať sa k vláčiku nepredstavuje žiaden problém, nakoľko sa nachádza hneď vedľa hlavnej cesty, keď budete prechádzať cez Vígľaš a nemôžete ho minút.

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE