Detvianske drevené vyrezávané kríže

INFORMÁCIE


Adresa

Detvianske kríže

GPS

48.5652814, 19.424876898275


V bezprostrednej blízkosti detvianskeho cintorína sa nachádza kalvária, kde nájdete viacero zmenšených vyrezávaných a maľovaných krížov. Geometrické a rastlinné ornamenty a kresťanská symbolika zdobia prednú, ale aj bočné steny kríža. Z ornamentov sa najčastejšie vyskytuje trojlist, kvietok, lístky, vinič so strapcami hrozna, srdce, svietnik, rozeta s kruhom, voluta, slimák, prstenec, vlnovka, Sviatosť oltárna. Dostať sa ku krížom nie je problém, hneď pri cintoríne sa nachádza parkovisko a kríže nájdete na kopci nad domom smútku.

V bezprostrednej blízkosti detvianskeho cintorína sa nachádza kalvária, kde nájdete viacero zmenšených vyrezávaných a maľovaných krížov. Geometrické a rastlinné ornamenty a kresťanská symbolika zdobia prednú, ale aj bočné steny kríža. Z ornamentov sa najčastejšie vyskytuje trojlist, kvietok, lístky, vinič so strapcami hrozna, srdce, svietnik, rozeta s kruhom, voluta, slimák, prstenec, vlnovka, Sviatosť oltárna.

Dostať sa ku krížom nie je problém, hneď pri cintoríne sa nachádza parkovisko a kríže nájdete na kopci nad domom smútku.

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE