Červený Kláštor

INFORMÁCIE


Adresa

Červený kláštor

GPS

49.3989838, 20.416533306015


Národná kultúrna pamiatka Kláštor kartuziánov v obci Červený Kláštor patrí k najvýznamnejším pamiatkam tohto druhu na Slovensku. História vzniku kláštora siaha do roku 1320, kedy ho založili kartuziánski mnísi. Hlavnými zachovanými stavbami areálu sú gotický kostol, stredoveká kláštorná budova s refektárom a s krížovou chodbou. Kláštor sa nachádza hneď pri hlavnej ceste. Cesta ku kláštoru je trochu nepraktická, pretože je úzka, absentujú chodníky aj krajnice a z parkoviska je nutné absolvovať niekoľko stoviek metrov a po kraji cesty. Zobraziť trasu na mape

Národná kultúrna pamiatka Kláštor kartuziánov v obci Červený Kláštor patrí k najvýznamnejším pamiatkam tohto druhu na Slovensku. História vzniku kláštora siaha do roku 1320, kedy ho založili kartuziánski mnísi. Hlavnými zachovanými stavbami areálu sú gotický kostol, stredoveká kláštorná budova s refektárom a s krížovou chodbou.

Kláštor sa nachádza hneď pri hlavnej ceste. Cesta ku kláštoru je trochu nepraktická, pretože je úzka, absentujú chodníky aj krajnice a z parkoviska je nutné absolvovať niekoľko stoviek metrov a po kraji cesty.

Zobraziť trasu na mape

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE