Bančiansky tajch

INFORMÁCIE


Adresa

Bančiansky tajch, Banky

GPS

48.4789886, 18.859000769239


Je známy aj pod názvami Tajch Banky alebo Hofferštôlniansky tajch. Patrí do skupiny Vyhnianskych tajchov (spolu s tajchom Rozgrund a zaniknutým Teplopotockým tajchom)preto že je v povodí Vyhnianskeho potoka. Vybudovať ho dalo v druhej polovici 18. Storočia ťažiarstvo štôlne Hoffer. Maximálna hĺbka je cca 9,5 m. Tajch sa nachádza na konci osady Banky, ktorá je súčasťou Banskej Štiavnice. Vedie k nemu pomerne úzka cesta pomedzi domy. Zaparkovať v tejto lokalite je pomerne problém, nenachádza sa tu žiadna odstavná plocha a na príjazdovú cestu k tajchu sa vojde jedno, poťažmo maximálne dve autá.  

Je známy aj pod názvami Tajch Banky alebo Hofferštôlniansky tajch. Patrí do skupiny Vyhnianskych tajchov (spolu s tajchom Rozgrund a zaniknutým Teplopotockým tajchom)preto že je v povodí Vyhnianskeho potoka. Vybudovať ho dalo v druhej polovici 18. Storočia ťažiarstvo štôlne Hoffer. Maximálna hĺbka je cca 9,5 m.

Tajch sa nachádza na konci osady Banky, ktorá je súčasťou Banskej Štiavnice. Vedie k nemu pomerne úzka cesta pomedzi domy. Zaparkovať v tejto lokalite je pomerne problém, nenachádza sa tu žiadna odstavná plocha a na príjazdovú cestu k tajchu sa vojde jedno, poťažmo maximálne dve autá.

 

MIESTO NA MAPE

VYHĽADÁVANIE